16:00–18:00 25. 6. 2024

Swap a beseda / O cirkulární módě s Adélou Píchovou
Doprovodný program k výstavě ZUŠ

Swap, neboli volná výměna věcí, je výměnný bazar bez peněz. Jeho hlavní myšlenkou je podělit se o věci, které už nevyužijeme a můžou udělat radost někomu jinému. Zároveň tak předcházíme zbytečnému nakupování nových a nových věcí, lokální výměna je šetrná, ekologická a udržitelná. A co je nejlepší, přijít swapovat může každý, bez ohledu na to jestli něco přinesete nebo si něco odnesete, důležité je hlavně to, aby nepotřebné věci našly nové majitele.

17:00 / O cirkulární módě

Během besedy se s Adélou Píchovou ponoříme do světa udržitelné módy. Zajímá vás jaký je rozdíl mezi tradičním módním průmyslem a cirkulární módou? Chtěli byste se dozvědět, jak jako jednotlivci a společnost můžeme přispět k řešení problémů spojených s nadprodukcí textilního průmyslu? Pokud ano, těšíme se na vás na Palouku! A jestli už o cirkulární módě víte, přijďte se s námi podělit a dozvědět se více. 

Adéla Píchová je absolventkou Univerzity Palackého v Olomouci. Pracovala jako lektorka globálního rozvojového vzdělávání, pořádala Dizajntrhy pro nezávislé tvůrce a založila Centrum cirkulární módy v Ostravě. Nyní pracuje v Moravskoslezském inovačním centru, vede startupový tým a zastřešuje projekty jako CEE Startup Network, EnviBooster akcelerační program, Lab Zero nebo DEMOLA.

 

Pravidla našeho swapu:

Přineste a odneste si jen tolik, kolik sami unesete. / Swapujeme oblečení, obuv a doplňky pro děti i dospělé, květiny vítány. / Přineste prosím jen čisté a funkční věci, jen takové, které byste třeba darovali i svým kamarádům. / Co nevyměníme nebo nedarujeme si zase odneseme.

Swap je zábava a na Palouku je to náš první, proto prosím nezapomínejme, že je důležité mít z výměny radost a odejít s dobrým pocitem. Buďme k sobě ohleduplní a tolerantní.