17:00 25. 7. 2024

Praxe participace
beseda a výstava

Beseda o výhodách i úskalích procesu participace a sdílení veřejného prostoru s městskou architektkou Ing. arch. Lucií Šidlovou a zakladatelem platformy Polychrome Tomášem Čechem.

Lucie Šidlová
vystudovala architekturu v Brně, pak pracovala několik let v arch. atelieru v Praze. Po návratu do rodného kraje byla léta na volné noze a od roku 2022 je hlavní architektkou města Frýdek-Místek. Mimo profesi je nejvíce vytížená svými třemi dětmi, psy a kocourem. Má ráda přírodu, zahradu, výlety, milou a veselou společnost, tvoření všeho druhu, pohodu, víno a saunu. Ráda by přispěla ke kultivaci města FM a vkusu obecně.

Tomáš Čech
Je zakladatelem architektonické platformy POLYCHROME, která nejen navrhuje a staví, ale věnuje se i popularizaci nebo participaci. Snaží se pomáhat veřejným správám, proto od úplného začátku externě spolupracuje s Městským ateliérem prostorového plánování a architektury v Ostravě, pro který připravuje podcast MAPPA vysílá. Stojí za konceptem participativního rozpočtu ZAPOJ FM ve Frýdku-Místku a participaci se věnoval i v rámci společného výzkumného projektu VŠB a OU.