Tereza Melková je umělkyně a absolventka Ateliéru architektury II na UMPRUM, kde absolvovala stáže v Ateliéru sochařství a na School of Visual arts v New Yorku. Její umělecká praxe nejčastěji vychází z kresby a překrývá se s instalací a prací s textilem – zejména ruční výšivkou. V kresbách i výšivkách často rozvíjí motivy proměn a zkoumá ji jako nástroj emancipace, ale i určité rezignace na ambice neustále růst a jako druh dominovat.
Název Upupæpop vznikl jako slovní hříčka z latinského Upupa Epops, což je vědecké označení dudka chocholatého. Vizuální studio působí na poli grafického a knižního designu, ilustrace, typografie a autorské designové tvorby od roku 2014.
Katarína Szanyi pracuje s jazykem fragmentu, obroušeným motivem, a detailem, který funguje jako odkaz k větším souvislejším celkům. Její obrazy vypovídají o vnímání vlastního těla, lidské zranitelnosti a vyvolávají otázky sounáležitosti člověka a přírody.
Obrácená strana je místo ležící v komunikačním stínu bez možnosti spojení s ostatními lidmi. Člověk na obrácené straně netouží po informacích, názorech, zábavě nebo vědeckém úhrnu, touží po prosté přítomnosti druhého člověka. Literární text je jednou ze vzrušujících možností, kterak přinášet lidskou výpověď i z obrácené strany.
„Každý den vyhazuji udici do vesmíru a čekám, co ulovím a co mi z toho vyroste.
Moje obrazy často začínají uprostřed a postupně se obalují. Nejraději maluji v jižních zemích, za zpěvu cikád a se zlatavým pískem pod nohama. Inspirací je mi mé vnímání okolního světa, které si pečlivě zaznamenávám do deníku, dále pak krása a proměnlivost přírody, knihy a pobyt u „rodinného krbu“.“
Maluji více druhů obrazů ve vlčím teritoriu. Připodobňuji se vlčímu vidění barevností, škálou světlostí a tmavostí, ostrostí, motivem, pohyblivostí obrazu. Maluji v noci prostředí, ve kterém se vlk a jeho oko pohybují.
Nikkarin je výtvarník, ilustrátor a jedna ze stálic naší komiksové scény.
Klub Fiducia patří mezi nejznámější a nejdéle fungující nezávislé kluby Moravskoslezského kraje. Tvoří jej ostravští patrioti, kteří se angažují v otázkách rozvoje města, organizují diskuse na ožehavá témata, iniciovali několik různých petic, mj. na podporu Černé kostky, Jatek, proti boření vysokých pecí či komína Strakáč.
Vystudoval Akademii Výtvarných umění v Praze. Věnuje se malbě a poesii. V nakladatelství Host mu vyšly básnické sbírky Nika (2016) a Genciána (2021). Je zastoupen v antologii Nejlepší české básně 2015.
Risografické studio a mikronakladatelství sídlící ve Valašském Meziříčí založené Elsou Rauerovou a Matějem Skalickým. Soustředí se na náklady autorských publikací mezi 30 až 200 kusy, tiskne primárně fotografické tiskoviny, čímž navazuje na předchozí kurátorskou činnost zakladatelů, ve zlínské Photogether Gallery.
Barbora Kicovová vystudovala grafický design, věnuje se ilustraci a pracuje v mateřské škole. Nejčastějšími tématy jejích prací jsou příroda, cestovní deníky a vnímání světa dětskou perspektivou, je členkou skupiny Nýbrž ilustrátoři a neformálního uskupení ilustrátorů a přátel Osada Jehličí.
Spíše než žánr charakterizuje nakladatelství poetický jazyk, hravá forma a touha sdělovat a sdílet. Vydáváme poezii, ale i autorské knihy, knížky pro děti i beletrii pro dospělé.
Kateřina Janků je ilustrátorka, grafička a tatérka, pracuje na volné noze, zaměřuje se na vizuální identity, obalový design a knižní grafiku. Ve své autorské tvorbě zachycuje podoby emocionálních procesů do figurálních a rostlinných vizuálních forem a dále je využívá ve své tatérské praxi.
Michala Gorbunovová je grafička, žije a tvoří ve Frýdku-Místku, tiskne malé náklady do 15 kusů. V grafice propojuje analogové a digitální cesty, které zpravidla ústí v klasické materiálové tisky, východiskem jí je autorská kresba.
Uutěrky jsou malá grafická dílna zaměřená na sítotisk. Její zakladatelé Pavla Byrtusová Krkošková a Martin Krkošek si ji zařídili svépomocí a tím jakoby předznamenali svůj další vývoj. Tak jak vznikaly na začátku sítotiskové stroje, sušáky, police, vznikají teď plakáty, grafiky, knihy. Podomácku a nakoleně. To jsou výrazy, které v sobě skrývají spolupráci s blízkým okolím, spoléhání se na vlastní síly a místní zdroje.
Eva Jaroňová je vizuální umělkyně pocházející z Valašska, žijící v Brně. Vystudovala na Fakultě výtvarných umění v Brně, ateliér environment, absolvovala studijní stáže ve Varšavě a Reykjavíku. Její ilustrace, objekty a instalace jsou ovlivněny ekologií, feminismem a psychologií. Využívá černý humor a testuje hranice kontroverze. V poslední době se věnuje také textilní tvorbě a designu textilu.
Tomáš Motal je svérázným autorem komiksů a ilustrátorem se specifickým smyslem pro humor. Po absolvování malby na Fakultě umění Ostravské univerzity spoluvedl galerii Závodník v ostravské putice, s Edgarem Schwarzem a Radkem Pléhou, posléze společně založili kapelu Schwarzprior. V současnosti působí v Praze jako ilustrátor na volné noze. Za komiksové černobílé sešity Traum obdržel cenu Muriel.
Lívia Suchá je absolventkou Ateliéru ilustrácie a grafiky na VŠVU v Bratislave a v magisterskom štúdiu pokračuje na pražskej UMPRUM. Pohybuje sa na poli ilustrácie, komiksu, grafiky a všetkého, čo ju aktuálne zaujme. Charakteristická je pre ňu práca s linkou a časté presahy medzi analógovým a digitálnym médiom.
Lucie Lučanská je absolventkou doktorského studia UMPRUM v Ateliéru ilustrace a grafiky a věnuje se psaní a ilustraci na volné noze. Vytváří komiksy, knihy, pracuje s akvarelem, airbrushem, risografií a dalšími. Její práce figurují v nominacích na tuzemská ilustrátorská ocenění typu Nejkrásnější česká kniha nebo Czech Grand Design.
Tomáš Staněk aka OBRAS absolvoval magisterské studium ilustrace a komiksu v Plzni. Vydal komiksové knížky METRO a PRÁZDNINY. Kromě kreslení, volné malby a malování zdí se věnuje tvorbě zinů, občasně tetování a sbírání viteálů.
Adéla Marie Jirků absolventka Akademie výtvarných umění v Praze, se studijní zkušeností i z ateliéru Ilustrace na Vysoké škole uměleckoprůmyslové, je malířka a ilustrátorka pendlující mezi Prahou a Valašskem, ilustruje kulturní či osvětové projekty.
Lukáš Horký vystudoval Institut tvůrčí fotografie v Opavě. Na brněnské Mendelově univerzitě přednášel Audiovizuální komunikaci a Digitální fotografii. Pracuje s fotografií, vizuálním uměním a videem samostatně, avšak ve své tvorbě stále častěji kombinuje jednotlivé disciplíny dohromady.
Denisa Fialová je výtvarná umělkyně původem z Ostravy. K její současné praxi patří mimo jiných médií také kresba a grafika. Jako ilustrátorka spolupracuje s nakladatelstvím Protimluv a jako grafička s Knihovnou města Ostravy.