Výstava Intenzity těla představuje tvorbu tří autorek, Bronislavy Orlické, Blanky Bártové a Pavly Krkoškové, v níž se malba ukazuje jako médium hluboce spojené s tělesnou zkušeností.
Červnový swap propojíme s workshopem, kde si z obyčejné krabice vyrobíme malou temnou komoru a vyzkoušíme, jak lze pomocí světla a tmy zachytit obraz okolního světa.
Druhý ročník celoměstského školního plenéru je tady. Letos se zaměříme na téma barev a přiblížíme si teorii barev doplněnou o příklady z dějin umění. Srdečně vás zveme na výstavu plenérových prací žáků a studentů místních i okolních škol.
Staneme se alchymisty a alchymistkami, vyzkoušíme si výrobu vlastních barviv a budeme objevovat, čím vším se dá malovat.
Pomocí gelové podložky a akrylových barev budeme vytvářet struktury a zkoumat možnosti, čím vším se dá malovat.
Výměnný bazar pořádáme pravidelně od dubna do září, vždy čtvrtý čtvrtek v měsíci. V případě špatného počasí se přesouváme do přízemí budovy bývalé Záložny. Swapujeme oblečení, doplňky, knížky o umění a pokojové rostliny
Touto výstavou vás zveme nahlédnout do alchymie výtvarné laboratoře. Hmota, světlo a zvuk se zde pojí s osobní zkušeností a fantazií a každý experiment otevírá nové možnosti poznání i prožitku, každý ze smyslů je nástrojem proměny lidského vnímání.
Letošní první swap spojíme se sázením a kromě oblečení, knížek o umění a bytových rostlin, swapujeme i sazeničky ze zahrady.
Projekt Pečuji o sebe vznikl na půdě Pedagogické fakulty UP v Olomouci a zaměřuje se na podporu duševní pohody a sebepoznání. Workshopem zaměřeným na praktické využití tematických karet nás provede doc. Mgr. Petra Šobáňová, Ph.D. Současně bude zahájena open air výstava na Palouku.
Open air výstava ilustrátorky a grafičky Kateřiny Janků, představuje podobu tematických karet, vzniklých v rámci výzkumné činnosti Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Karty jsou součástí projektu “Pečuji o sebe”, který je věnován duševní hygieně, wellbeingu, bezpečí, kreativitě a sebepoznání.
Doprovodný program k výstavě "Nejasná hranice", promítání vašich snímků s komentářem fotografky Daniely Búryové a ukázka konstrukce DIY projektoru. Setkání proběhne 5. 2. od 17:00 v přízemí Galerie FM, vstup z ul. Hlavní.