Bronislava Orlická (*1989) vystudovala Akademii výtvarných umění v Praze v malířském ateliéru Jiřího Sopka. V současné době žije v Katánii na Sicílii a tvoří jak v Praze, tak v Katánii. Její tvorba se zaměřuje především na malbu a kresbu, které se vyznačují minimalismem, jemnými přechody a důrazem na barvy a jejich bezprostřední emocionální působení. V posledních letech se spolu s Michalem Cábem a Zuzanou Smrkovskou věnovala open source pletení a básním.
Její pozornost směřuje dovnitř, na lidskou psychiku, velkým tématem je pro ni hypersenzitivita a přehlcení, upozorňuje na nesmyslnost přepracovanosti a nacházení si vlastního pracovního režimu. V současné době pracuje společně se Zuzanou Smrkovskou na měkkých, uklidňujících textilních objektech, kde hlavní roli hraje hmat a barva. Je fanouškem sci-fi seriálu Star Trek, ve kterém společnost 24. století překonala paradigma práce a peněz. Doufá v lepší zítřky.